Rolety i żaluzje w oknach


Każdy budynek jest wyposażony w mniejszą lub większość przeszklonych drzwi i okien. Przez nie do środka dociera dzienne światło lub nocne oświetlenie, znajdujące się w najbliższej okolicy. W takich też budynkach znajdują się pomieszczenia, do których dociera najwięcej promieni słonecznych, szczególnie w porze południowej.

Jeżeli intensywne światło nam przeszkadza, to w takich przypadkach stosuje się sprawdzoną metodę, jaką jest montaż żaluzji i rolet. Ich montaż nie jest trudny, ponieważ wystarczy odmierzyć szerokość okien i drzwi i ze spisanymi wymiarami udać się do sklepu, w którym możemy dokonać takiego zakupu. Znajdziemy je zarówno w dużych sklepach budowlanych, jak i w mniejszych, specjalizujących się tylko w dziedzinie okien. W przypadku, gdy nie mamy pewności co do zakupu – w takich sklepach znajdują się fachowi doradcy, którzy wskażą nam właściwy wybór pod kątem technicznym oraz cenowym.

Żaluzje i rolety są wykonane z różnych tworzyw. W przypadku żaluzji najczęściej spotykamy te, wykonane z aluminium lub z drewna. Możemy je zastosować do okien zamontowanych pionowo, jak również do okien dachowych, zamontowanych pod określonym kątem. Z kolei rolety wewnętrzne poznań najczęściej wykonane są ze sztucznych, miękkich płócien, które stanowią barierę dla docierania światła do określonego pomieszczenia.