Nowoczesne oświetlenie łazienki


Oświetlenie pełni w łazience podwójną rolę: z jednej strony jest niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz; z drugiej – lampy łazienkowe są ważnym elementem dekoracyjnym. Jakie zatem lampy wybrać?

Nowoczesne lampy łazienkowe

Nowoczesne lampy przeznaczone do łazienki są odporne na podwyższoną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. To sprawia, że są one bezpieczne w użytkowaniu. Poza tym nowoczesne lampy łazienkowe cechują się trwałością i eleganckim designem. Można dobrać ich styl do każdego wnętrza dzięki temu, że kinkiety występują w różnych rodzajach i formach.

Lampy nad lustro

Wybierając lampy nad lustro trzeba wziąć pod uwagę jakość ich wykonania. Jest to istotne dlatego, że przed lustrem w łazience dbamy o swój wygląd. Warto zatem zadbać o to, aby lampy nad lustro były odpowiedniej wielkości i zapewniały odpowiadający nam rodzaj światła.

Kinkiety jako element dekoracyjny

Wybierając kinkiety do łazienki pamiętajmy o tym, aby pasowały one charakterem do stylu pomieszczenia, w jakim chcemy je zamontować. Proste formy sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Bardziej ozdobne kinkiety mogą być wspaniałym elementem dekoracyjnym, na przykład łazienek w stylu glamour.
Sprawdź polecane: lampa nad lustro